A Sztehlo-iskolások jártak nálunk

Sárszentlőrinc – Adományokat vittek a Sztehlo Gábor Evangélikus Óvoda, Általános IskolaésGimnázium diákjai a sárszentlőrinci evangélikus gyülekezetbe. Az adományok átadásakor megnézték a gyülekezetet, az ottani iskolát és óvodát, valamint meglátogattak egy roma családot is és jó lehetőséget látnak arra, hogy a jövőben partnerkapcsolatot alakítsanak ki – tudta megszerkesztőségünk DeákLászló iskolalelkésztől.

„Mind nekünk felnőtteknek, mind a diákoknak óriási élmény volt a találkozás! Az óvodában 43 kisgyerek van, az általános iskola csak alsó, ide 35- en járnak, a négy osztályba összesen. Sütöttek nekünk igazi cigány kenyeret, végigmentünk azon az úton, ahol Petőfi a négyökrös szekérrel járt lelkesedett Deák László. Úgy érzem, jó lehetőség lesz a közös találkozókra, táborokra a sárszentlőrinciek és az iskolánk között!”

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.